Düğün Hazırlık

TAKVİM   

6 ay önce

Nikâh tarihini belirle¬yin ve o tarihe gün alın. Davetlilerinizin listesini çıkarmaya başlayın. Müstakbel eşinizle hem genel bir bütçe hem de düğün gününe özel bir bütçe çıkarın. Düğün için uygun mekânları gezin. Gelinliğiniz için modaevlerine bakmaya başlayın. Organizasyon firmaları ile görüşmelerinize başlayın, hem mekân hem davetle ilgili fikir ve fiyat alın. Evinizle ilgili alışverişlere de bu tarihlerde başlayabilirsiniz Kampanyalardan faydalanın.

4 ay önce

Organizasyon şirketi ile çalışmak istiyorsanız firmanızı artık seçin detayları kararlaştırın. Gelinliğinizi diktirecekseniz terzinizi ve kumaşınızı seçin. Damadın kıyafetini seçin ve aksesuar-larını tamamlayın.

Mönüye karar verin ve mutlaka tadın. Çiçek, fotoğraf, ses, ışık, barkovizyon, DJ gibi davet¬inizde ihtiyaç duyacağınız konularda hizmet veren kişi ve firmalarla görüşün.

2 ay önce

Davetli listesin! tamamlayın. Davetiyelerinizi bastırın. Düğün gecesi kalmayı düşündüğünüz bir otel varsa rezervasyonunuzu yaptırın. Balayı hazırlılarınızı tamamlayın. Gelinlikle giyeceğiniz iç çamaşırını ve balayı ihtiyaçlarınızı almayı unutmayın.

1 ay önce

Nikâh şahitlerinizi belirleyin ve kendilerine haber verin. Davetiyeleri postalayın. Ve takibini yapın. Yemekli bir davet veriyor¬sanız katılanların listesini yapın, buna göre oturma düzenini ayarlayın. Cilt ve vücut bakımı için bu ayı değerlendirin.Düğün pasta¬nızı seçin ve siparişini verin. Düğüne şehir dışından katılanlar varsa otel rezer¬vasyonlarına yardımcı olun. Gelinlik provasını tamam¬layın. Balayım yurt dışında yapacaksınız pasaport

işlemlerini tamamlayın. Sağlık kontrolünüzü ihmal etmeyin.

2 hafta önce

Saç modelinizi ve makyajınızı varsa duvağı¬nızla birlikte deneyin. Gelin buketinizin siparişini verin. Gelinliğin son provasına gidin. Çamaşır ve ayakkabı¬larınızı deneyin. Oturma planını tamamlayın. Masa kartlarını kontrol edin. Düğünde misafirlerin yerleş¬tirilmesine eşlik edecek kişileri, şeker dağıtımını ve otopark hizmetini organize edin. Düğün gecesi müzik¬lerini seçin.

1 hafta kala

Yeni evinize yerleşin, eksikliklerinizi giderin. Balayı çantanızı ve programınızı tamamlayın. Son davetli konfirmâsyonları ile oturma planını karşılaştırın.

Düğün aracınızı ve kullanılacak kişiyi organize edin. Hem siz hem eşiniz yeni ayakkabılarınızı evde bir süre giyin.

1 gün kala

Masaj yaptırıp rahat¬layın. Gelinliğinizi terziden alın. Gelin buketinizin mekâna gelişini organize edin. Ailenizle sakin bir gün geçirin.

Düğün günü Sabah uzun, ılık bir banyo yapın. Saç ve makyaj için bolca zaman ayırın. Evden çıkarken size eşlik edecek kişilerle erken bir araya gelin. Yakın bir arkadaşınızdan iğne iplik ve ince bir çift çorap taşımasını rica edin. Tören¬den en az bir saat önce mekânda olun. Çıkabilecek ufak tefek aksiliklere aldırış etmeyin ve günün keyfini çıkarın.