Gelin Başı

Gelin başı gelinin güzelliğine güzellik katacak gelin saçı ve makyajı büyük önem taşır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken ilk şey kuaför seçimini doğru yapmaktır. Her zaman gittiğiniz güvenilir bir kuaförü-nüz yok ise, arkadaşlarınızın önerilerini dikkate alın. Kuaförle düğün gününden en az bir hafta önce görüşüp randevu almayı unutmayın.

Saçlarınız orta boy ise romantik ve iddialı bir görüntü

yaratmak istiyorsanız ensede toplatacağınız saç¬larınızda tüylü aksesuarlar kullanabilirsiniz. Düğün günlerinde de doğallığı elden bırakmak istemeyen gelinler aksesuarlarla doğallıklarına şıklık katabilirler. Gelinin en gözde aksesuarı ise rengâ¬renk çiçeklerdir...

Gelin saçı yaptırmadan önce sürekli gittiğiniz belirli kuaför yoksa iyi bir araştırma yapıp o gün sizi hazırlayacak olan kuaför seçimini en iyi şekilde yapmalısınız. Burada önemli olan fiyattan ziyade o gün muhteşem görün-menizdir, fiyat bize göre ikinci planda kalmalı.

Her kuaförün önceden gösterilmek üzere katalogları vardır seçtiğiniz modele göre önceki bir tarihte kesim yapılacaksa bunu uygulama-ya geçirin. O günkü modeli-nizi bir defaya mahsus yapılmasını isteyin sebebi düğüne bir hafta kala yaptıracağınız kesim ve göreceğiniz model o gün işinizi ve kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldıra¬caktır.

Düğün günü öğle saatlerinde kuaförde olun yaklaşık iki veya üç saat sürecektir. Zamanlamanızı ayarlamak sizin elinizde. Evet demek için ideal saç modelini bulmak gerekir, ideal saç modelini seçmekte zorlanan gelin adayları için bazı önerilerimiz var.

Ultra Romantik Saç modeli:

Prensesler gibi görünmek istiyorsanız saçınızı dalgalı ve yarı toplu kullanın bu size sade ve masum bir hava verecektir. Daha sofistike bir görünüm için kuaförünüze saç tutamlarını kalın kıvrımlar yaparak toplama¬sını önerin. Hava muhalefeti durumunda, hava nemli olduğundan bukleler birden kendini bırakabilir kıvrılmayı önleyici sprey kullanın. Son dakika da sorunlar çıkarsa dalgalı saçlarınız kabarık- laşmaya başlarsa yatıştırıcı saç kremini uygulayarak saçlarınızı düzeltebilirsiniz.

Şık ve Sofistike Saç Modeli:

Zarif görünmek için saçınızı toplu kullanın. Size tavsiyemiz saçı tutturmak için bol köpük ile çok daha kolay olur. Hava muhalefeti durumunda çok avantajlı-sınız saçınız sıkıca toplu olduğundan kıvrılma ya da elektriklenme imkansızdır. Saçınız elektriklenme veya kıvrımlaşma olduğunda bu bölgelere briyantin sürerek bu sorunu ortadan kaldıra¬bilirsiniz.

Dikkat Çekici Saç Modeli:

Göz alıcı dalgalar sizi masum ve çekici kılacaktır.

Saçınız hafif dalgalı ise dalgaları daha da belirgin- leştirin. Düz ise iri saç maşası kullanın. Hava muhalefeti durumunda iç mekânlar da yapılacak düğünler için uygundur. Dış mekânlarda hava nemli ise bu saç modelini muhafaza etmeniz zor olacaktır. Dağılan dalgaları tamir etmek için saç spreyi ile saçlarınızı avuçla-yarak dalgaların tekrar oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Tatlı ve Sevimli Saç Modeli:

Düğün gününde de doğal görünmek için uygundur. Saçınızı açık bırakın, yüzünüzü ortaya çıkarmak için süslü taşlı bir saç bandı kullanabilirsiniz. Hava muhalefeti durumunda da kolay bozulmaya-cağından avantajlısınız. Yağmur veya rüzgâr durumunda kolaylıkla fırçalayıp bandınızı tekrar takabilirsiniz.