Gelin Ayakkabısı

SEÇİMİ

Gelin ayakkabısı seçimi en az gelinlik seçmek kadar zor bir iş. Aman canım gelinlik altından görünmeyecek nasıl olsa diyerek es geçerseniz büyük bir hata yapmış olursunuz.

Gelin Ayakkabısı

Gelinlik ayakkabımı seçmek ayağımın küçük ve buçuklu olması nedeniyle oldukça zahmetli olmuştu benim için. Ne kadar çok ayakkabıcı gezdiğimi tahmin bile edemezsiniz. Beğendiğim ayakkabı ayağıma olmadı, olan ayakkabıyı ben beğen-medim.

Yaz gelini olacaksanız açık burunlu ya da bantlı bir model seçerek aldığınız ayakkabıyı daha sonrada rahatlıkla giyebilirsiniz.

Sadece klasik beyaz değil, fildişi, kırık beyaz, altın ve gümüş renklerini de tercih edebilirsiniz.

Kusursuz düğün ayakkabı¬sını bulabilmek için birkaç temel ayrıntıya dikkat etme¬lisiniz.

1- Ayakkabınızın gelinliğin renk ve kumaşına uygun olması

2- Ayakkabı süslerinizin, takınız ya da gelinlik işleme¬leri ile uyum sağlaması

3- Uzun süre ayakta kalın¬acağı (düğün-fotoğraf çekimi-takı merasimi) için mutlaka rahat olması

4- Damadınızın boyuna göre topuk boyunun ayarlanması, alırken özelliklede buna dikkat edilmesi gerek¬mektedir.

Unutmadan son gelinlik provasına mutlaka gelin ayakkabınızla gitmelisiniz. Bu nedenle ayakkabınızı seçmek için çok geç kalmamalısınız.

Gelinliklerin tamamlayıcısı el buketlerinde trendler değişi¬yor. Klasik beyaz el çiçekleri rengârenk buketlerle yarışıyor. Kırmızı, mavi, yeşil rengârenk çiçeklerle düğünler de renk buluyor. Gelinlikle aynı tonlarda seçilen çiçekler ile gelinler romantik ve klasik bir havaya bürünecekler.

Buketiniz ile dikkat etmeniz gereken nokta çiçeklerinizin rengi ne olursa olsun kabarık etekli modeldeki gelinliklerde bol çiçekli buketler, dar etekli gelinliklerde ise daha az çiçekli buketler tercih etme¬niz gerekir.

Gelinliğinizle konstrat oluş¬turacak tonları seçerseniz gelinliğinize daha canlı ve hareketli bir hava vere¬bilirsiniz.

Buketinizde yer alan çiçek¬lerden birini duvağınızda ya da saçınızda kullanmanız da harika sonuç verir.

Tabi ki hayalinizdeki çiçek modeli öncelikli ancak unutulmaması gereken başka etkenlerde var; organizasyonun türü, düğün¬

ün yapıldığı mekân, gelinlik ve damatlık modelleri buket seçiminde göz önüne alın¬malı. Çeşitli renk ve model¬lerde, canlı mevsime göre çiçeklerden oluşan gelin buketlerini bu noktalara dikkat ederek seçmelisiniz.